Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Orientaliskt (21)

Underkategorier: Alla auktioner, Konst, Konsthantverk, Porslin, Skulptur
 
613840
613696
615721
615876
CLOISONNÉ, 19 dlr, Kina, 1900-tal, höjder ca 1,5-16 cm
Utrop: 1 500 SEK
21 tim 45 min, 2019-02-18, 16:20
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 300 SEK
RÖKELSEKAR, brons, Kina, 1800-tal, med hänklar i form av ...
Utrop: 1 500 SEK
22 tim 25 min, 2019-02-18, 17:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
SKULPTUR, brons, Kina, Ming (1368-1644), i form av ...
Utrop: 6 000 SEK
2 dagar, 2019-02-19, 15:04
Magasin 5, Stockholm
Bud: 15 500 SEK
RÖKELSEKAR, Kina, 1800-tal, brons, tripod, med hänklar, ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2019-02-19, 21:48
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 750 SEK
 
616321
616772
617352
614933
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, Kina, med träram med ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2019-02-20, 17:02
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
TEKANNA, "Tetsubin", gjutjärn, Japan, 1800-tal, med ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2019-02-21, 17:08
Magasin 5, Stockholm
Bud: 650 SEK
OKIMONO, figurin, elfenben Japan Meiji (1868-1912), höjd ca ...
Utrop: 3 000 SEK
5 dagar, 2019-02-22, 11:39
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 2 600 SEK
TRÄD, Kina, 1950/60-tal, olikslipade turkoser i form av ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2019-02-22, 14:51
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
616461
615884
615879
615885
STOLAR, 1 par, Kina, 1900-tal, ryggbricka med genombruten ...
Utrop: 3 000 SEK
5 dagar, 2019-02-22, 20:52
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 700 SEK
VASER, 1 par, Japan, 1800-tal, patinerad brons, ...
Utrop: 200 EUR
6 dagar, 2019-02-23, 10:08
Södra kajen 14, Helsingfors
 
STOL, Kina, 1900-tal, skuren dekor i relief med motiv av ...
Utrop: 150 EUR
6 dagar, 2019-02-23, 11:26
Södra kajen 14, Helsingfors
 
JARDINIÈRE, Japan, Meijiperioden (1868-1912), patinerad ...
Utrop: 200 EUR
6 dagar, 2019-02-23, 13:26
Södra kajen 14, Helsingfors
 
 
615883
617067
617016
BYRÅ / SKÅP, Kina, 1800-tal, svartlackerad med röda blommor ...
Utrop: 200 EUR
6 dagar, 2019-02-23, 14:10
Södra kajen 14, Helsingfors
Bud: 30 EUR
HÖGT BORD, sent 1800-tal, mörklackerat trä, Kina, 44 x44 ...
Utrop: 200 EUR
6 dagar, 2019-02-23, 17:04
Södra kajen 14, Helsingfors
Bud: 35 EUR
RÖKELSEKAR, brons, Kina, 1900-talets andra hälft, med ...
Utrop: 1 500 SEK
6 dagar, 2019-02-23, 19:52
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK