Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Orientaliskt (11)

Underkategorier: Alla auktioner, Konst, Konsthantverk, Porslin Skulptur,
 
502778
502771
502676
502788
FIGURER, 3 st., sten, Kina, 1900-tal, i form av buddhor, ...
Utrop: 1 000 SEK
1 dag, 2017-11-22, 17:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
MYNT, 44 st., brons, Kina, Qingdynastin, vissa förgyllda, ...
Utrop: 1 500 SEK
1 dag, 2017-11-22, 19:20
Magasin 5, Stockholm
 
NETSUKE, 3 st., trä, Japan, 1800-talets slut, skuren dekor ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2017-11-22, 20:32
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
NETSUKE, 4 st., trä, Japan, 1900-tal, i form av figurer, ...
Utrop: 1 200 SEK
2 dagar, 2017-11-23, 13:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
 
502858
502796
503285
502410
AN EMBROIDERED SILK TEXTILE, decorated with birds amongst ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2017-11-23, 16:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
ASK MED LOCK, trä, Kina, 1800-tal, skuren dekor, längd ca ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2017-11-23, 20:54
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
SKÅL, safidisk, 1600/1700-tal, försilvrad koppar, text på ...
Utrop: 4 000 SEK
2 dagar, 2017-11-23, 21:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 600 SEK
SIGILLSTAMPAR, 4 st., soapstone, samt lackarbete Kina, ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2017-11-25, 15:09
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
 
504592
503885
503886
TEKANNA, gjutjärn, Japan, 18/1900-tal, otydlig märkning ...
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2017-11-28, 11:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
WU SHAOXIANG (Kina, född 1957), Utan titel, signerad, ...
Utrop: 15 000 SEK
7 dagar, 2017-11-28, 11:40
Magasin 5, Stockholm
 
WU SHAOXIANG (Kina, född 1957), Utan titel, signerad, ...
Utrop: 15 000 SEK
7 dagar, 2017-11-28, 13:22
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online