Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Orientaliskt (8)

Underkategorier: Alla auktioner, Konst, Konsthantverk, Porslin Skulptur,
 
553572
553952
554359
553977
BUDDHAFIGUR, 1900-tal, skulpterat trä, bemålad och ...
Utrop: 6 000 SEK
17 tim 50 min, 2018-06-21, 12:42
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 200 SEK
VAS, konstmassa, Kina, samtida, dekor i relief av ...
Utrop: 1 000 SEK
2 dagar, 2018-06-22, 11:04
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
SNUSFLASKOR, MINIATYRVASER, 14 dlr., porslin och sten, ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2018-06-23, 13:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
ARMBAND, förgyllt silver, filigran, dekor med 3 skurna ...
Utrop: 2 500 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 11:42
Magasin 5, Stockholm
Bud: 4 000 SEK
 
555038
554339
555589
555605
SPEGEL, Tang dynastin (ca 618-907), dekor med fåglar, ...
Utrop: 3 000 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 21:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
RÖKELSEKAR, Kina, 1800-tal, dekor med drakar, vridna ...
Utrop: 3 000 SEK
6 dagar, 2018-06-26, 14:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 2 000 SEK
MINIATYRSKÅP/ SKRIN, 1900-talets andra hälft, Kina, beslag ...
Utrop: 1 000 SEK
7 dagar, 2018-06-27, 12:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
CIGARETTETUI, lackarbete, Japan, 1900-talets mitt, dekor av ...
Utrop: 1 000 SEK
7 dagar, 2018-06-27, 16:42
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK