Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Orientaliskt (10)

Underkategorier: Alla auktioner, Konst, Konsthantverk, Porslin
 
487335
487343
485718
486874
487335 RÖKELSEKAR, Asien, 1900-talets första hälft, brons, ...
Utrop: 1 500 SEK
9 tim 12 min, 2017-09-22 kl 21:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
487343 STOLAR, 1 par, Kina, 1800/1900-tal, spjälade ryggar, ...
Utrop: 3 000 SEK
1 dag, 2017-09-23 kl 21:14
Magasin 5, Stockholm
Bud: 4 400 SEK
485718 SARASWATI, brons, Nepal, 1900-tal, hinduisk gudinna, höjd ...
Utrop: 1 000 SEK
5 dagar, 2017-09-27 kl 16:12
Magasin 5, Stockholm
 
486874 BUDDHA, patinerad brons, Thailand, 18/1900-tal, höjd inkl. ...
Utrop: 2 000 SEK
6 dagar, 2017-09-28 kl 15:21
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
 
 
 
487756
487897
487820
487954
487756 CIGARETTETUI, cloisonné, Kina, 1900-talets början, dekor av ...
Utrop: 1 000 SEK
6 dagar, 2017-09-28 kl 17:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
487897 RÖKELSEKAR MED LOCK, brons, Kina, omkring år 1900, tripod, ...
Utrop: 1 500 SEK
6 dagar, 2017-09-28 kl 21:38
Magasin 5, Stockholm
 
487820 BURK med lock, 1900-talets början, i stål med etsad dekor ...
Utrop: 2 000 SEK
6 dagar, 2017-09-28 kl 21:42
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
487954 SNUSFLASKA, Kina, jade, lock delvis med bronsdekor, total ...
Utrop: 3 000 SEK
7 dagar, 2017-09-29 kl 15:24
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
487971
488023
487971 RÖKELSEKAR, brons, Japan, 1800-tal, liv med dekor av ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2017-09-29 kl 15:32
Magasin 5, Stockholm
 
488023 SNUSFLASKOR, ca 65 st., glas, porslin samt sten, Kina, ...
Utrop: 5 000 SEK
7 dagar, 2017-09-29 kl 19:48
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
 
 
 
 
 
Användning av cookies.
Vår webbplats använder cookies bl a för att du ska kunna logga in och lägga bud. Om du inte vill tillåta lagring av cookies på din dator kan du stänga av det i din webbläsares inställningar. Då kommer inga cookies att lagras men du kommer inte kunna använda vissa delar av webbplatsen, t ex logga in för att vara med i budgivningen.
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

Alltsedan starten 1996 har Antikskolan utbildat närmare 5.000 elever i konst- och stilhistoria.

» Läs mer