Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Orientaliskt (16)

Underkategorier: Alla auktioner, Konst, Konsthantverk, Porslin Skulptur,
 
553524
553704
554009
554090
GLASMÅLNING, Kina, 1800-tal, figurscen, 48x67 cm
Utrop: 2 000 SEK
15 tim 43 min, 2018-06-21, 10:34
Magasin 5, Stockholm
Bud: 600 SEK
SCROLL, akvarell på siden, Kina, 1900-talets andra hälft, ...
Utrop: 1 500 SEK
16 tim 43 min, 2018-06-21, 11:34
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
SCROLL, Japan, 1900-tal, figurscener, akvarell på papper, ...
Utrop: 4 000 SEK
2 dagar, 2018-06-22, 15:38
Magasin 5, Stockholm
 
KAWASE HASUI (Japan 1883-1957): Aftonregn i Kawarago ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2018-06-22, 20:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
 
554955
553938
553959
553965
SIDENBRODERI, delvis metalltråd, Kina, föreställande fohund ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2018-06-23, 19:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 650 SEK
ANDO HIROSHIGE (1797-1858): Maisaka Station, nr 31 ur The ...
Utrop: 15 000 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 16:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
TOSHUSAI SHARAKU (verksam1794-1795): efter, "Actor Ichikawa ...
Utrop: 1 000 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 18:33
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
ANFADERSPORTRÄTT, 1900-tal, Japan, stentryck, ca 156x106 cm
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 20:03
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
553937
554963
554961
554962
ANDO HIROSHIGE (1797-1858): Arai station, nr 32 ur The ...
Utrop: 15 000 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 21:48
Magasin 5, Stockholm
Bud: 750 SEK
JAPANSKA TRÄSNITT, 2 st, motiv med båt och bro, 39x53cm ...
Utrop: 1 200 SEK
5 dagar, 2018-06-25, 10:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
JAPANSKA TRÄSNITT, 3 st, Daizaifu shrine, Meiji, 38x52cm ...
Utrop: 1 200 SEK
5 dagar, 2018-06-25, 13:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
HIROSHIGE II SUZUKI, triptyk, Daimyo crossing Ôi river, ...
Utrop: 1 200 SEK
5 dagar, 2018-06-25, 19:27
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
555268
555023
555076
555222
AKVARELL, Japan, 1900-talets början, motiv av geisha, ...
Utrop: 1 500 SEK
6 dagar, 2018-06-26, 12:00
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 300 SEK
BRODERI, Kina, 1900-talets första hälft, dekor med ...
Utrop: 1 500 SEK
6 dagar, 2018-06-26, 14:26
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 300 SEK
BRODERI, Kina, 1900-talets första hälft, dekor med drake, ...
Utrop: 1 000 SEK
6 dagar, 2018-06-26, 17:32
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Kina 1900-tal): Figurkomposition, ...
Utrop: 3 000 SEK
6 dagar, 2018-06-26, 21:38
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK