Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Nautica/Technica (9)

 
701644
701776
702801
702709
HANDSYMASKIN, "Princess of Whales" omkring 1800-talets ...
Utrop: 1 000 SEK
6 tim 50 min, 2019-11-15, 15:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 700 SEK
TUB-/ STJÄRNKIKARE, samtida, kromat stål, reglerbar ...
Utrop: 1 500 SEK
7 tim 48 min, 2019-11-15, 16:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 600 SEK
MODELLSKEPP, 1900-talets första hälft, segelfartyg, utfört ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2019-11-17, 19:59
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
DIORAMA, 1900-tal, med skeppsmodell i form av tremastad ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2019-11-18, 12:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 500 SEK
 
703120
703443
701906
703892
SYMPHONIUM, Symphonion, 18/1900-tal, märkt 180339, ...
Utrop: 3 000 SEK
3 dagar, 2019-11-18, 17:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
RESEGRAMMOFON, ""Excelda", 1910/20-tal, blåmålad metallåda ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2019-11-18, 19:54
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
BÅTMODELL, 1900-tal, inramad, bemålad, innermått ca 44 x 32 ...
Utrop: 800 SEK
4 dagar, 2019-11-19, 11:38
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
FLÖTEN, 13 st, färgad glasmassa, i nät knutna i makramé, ...
Utrop: 800 SEK
4 dagar, 2019-11-19, 16:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 600 SEK
 
699733
DÖRRKLÄPP, mässing, 1900-tal, i form av ankare, längd ca 29 ...
Utrop: 800 SEK
4 dagar, 2019-11-19, 19:02
Linnégatan 21, Norrköping
Bud: 300 SEK
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK