Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Nautica/Technica (21)

 
848139
848170
848231
848281
C PLATH, sextant, Hamburg, i låda, 1800-tal, svärtat trä ...
Utrop: 3 000 SEK
11 tim 16 min, 2020-12-01, 21:13
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 400 SEK
BEOSOUND 1, Portable CD/Tuner (radio), design David Lewis, ...
Utrop: 3 000 SEK
11 tim 21 min, 2020-12-01, 21:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 700 SEK
TELEFONAPPARAT, 1930/40-tal, ekfodral, bakelitdetaljer, ...
Utrop: 1 500 SEK
11 tim 33 min, 2020-12-01, 21:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
METRONOM, Maelzel Paquet, Frankrike, fodral av mahogny, ...
Utrop: 1 500 SEK
11 tim 40 min, 2020-12-01, 21:37
Magasin 5, Stockholm
Bud: 450 SEK
 
845457
849096
845896
845461
PROPELLER, kopia efter WWI, betsat massivt trä, läng ca 187 ...
Utrop: 1 200 SEK
1 dag, 2020-12-02, 13:03
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 400 SEK
FARTYGSVENTIL, 1900-talets första hälft, mässing, blästrad ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2020-12-02, 14:39
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
BÅTMODELL, Vaxholmsbåt, bemålat trä med detaljer i metall, ...
Utrop: 5 000 SEK
1 dag, 2020-12-02, 19:11
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 3 000 SEK
BÅTMODELL, 1900-talets andra hälft, stomme i trä, detaljer ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2020-12-02, 21:17
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 450 SEK
 
841741
849235
846166
848880
MIKROSKÅP, Reichert, Österrike, i schatull, 1900-talet ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2020-12-03, 18:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 550 SEK
FARTYGSMODELL, 1900-talets första hälft, örlogsfartyg, ...
Utrop: 6 000 SEK
2 dagar, 2020-12-03, 19:07
Magasin 5, Stockholm
Bud: 4 000 SEK
BANG & OLUFSEN, TV Beovision 8 - 26, höjd 44,5 cm bredd ...
Utrop: 200 EUR
2 dagar, 2020-12-03, 20:21
Södra kajen 14, Helsingfors
 
JORDGLOB, 1900-talets mitt, "Politiskt Jordglob", papper på ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2020-12-03, 20:35
Drottninggatan 36, Malmö
Bud: 650 SEK
 
847033
849572
848035
840969
KIKARE, Zeiss, från andra världskriget, har ursprungligen ...
Utrop: 5 000 SEK
3 dagar, 2020-12-04, 10:27
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 3 200 SEK
RÄKNESNURRA, Original Odhner, 1900-talets första hälft, ...
Utrop: 800 SEK
4 dagar, 2020-12-05, 10:18
Linnégatan 21, Norrköping
 
SIGNALFLAGGOR, 46 st, tyg, ca längd ca 30-50 cm vardera
Utrop: 3 000 SEK
4 dagar, 2020-12-05, 17:00
Geijersgatan 14, Göteborg
Bud: 1 500 SEK
MASKINRUMSTELEGRAF, Chadburn, mässing, höjd 22, diameter 37 ...
Utrop: 3 000 SEK
5 dagar, 2020-12-06, 10:23
Geijersgatan 14, Göteborg
Bud: 1 000 SEK
 
848882
849574
845853
846072
SKEPPMODELL, 1900-tal, förlaga efter 1600-tals modell, höjd ...
Utrop: 2 500 SEK
5 dagar, 2020-12-06, 10:28
Magasin 5, Stockholm
 
DUPLIKATOR, Hilding Grafströms specialverkstäder, Låda i ek ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2020-12-06, 11:42
Linnégatan 21, Norrköping
 
TERMOMETER & BAROMETER, Malmsjö & Co, Göteborg, mahogny och ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2020-12-06, 12:10
Geijersgatan 14, Göteborg
Bud: 300 SEK
LEITZ, "Leica R3", kamera, serienr 1465585, kamerans längd ...
Utrop: 800 SEK
5 dagar, 2020-12-06, 13:16
Geijersgatan 14, Göteborg
 
 
847710
BLOCK,(2) tidigt 1900-tal, krok och beslag i smide, längd ...
Utrop: 1 000 SEK
5 dagar, 2020-12-06, 20:11
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online