Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Nautica/Technica (17)

 
590262
589703
590579
590918
VEVGRAMMOFON, His Masters Voice modell 109, ca 1920-tal, ...
Utrop: 1 500 SEK
3 tim 9 min, 2018-11-15, 17:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 200 SEK
LANTERNA, koppar, mässing, glas, märkt "Anchor Seahorse ...
Utrop: 1 000 SEK
6 tim 19 min, 2018-11-15, 20:10
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 800 SEK
PROPELLER, mässing, 1900-talets början, diameter ca 38 cm
Utrop: 1 500 SEK
1 dag, 2018-11-16, 17:12
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
MODELLBÅT, modern tillverkning, Blue Nose, Mahogny, längd ...
Utrop: 3 000 SEK
2 dagar, 2018-11-17, 10:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
589413
590012
590819
590013
VATTENLINJEMODELLER FLYGPLAN OCH HANGAR , ca 45 fartyg, ...
Utrop: 2 500 SEK
2 dagar, 2018-11-17, 12:38
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
KAMERALINS, före 1890, Voigtländer & Sohn Braunschweig, ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2018-11-17, 16:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
STJÄRNKIKARE, Broadhurst Clarkson & Co, England, samtida, ...
Utrop: 5 000 SEK
2 dagar, 2018-11-17, 21:08
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 3 600 SEK
KAMERALINSER, 2 st, 1900-talets början, bl.a. Rapid Aplanat ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2018-11-17, 21:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
591393
591622
591541
591623
GEORGE C BLICKENSDERFER, "No 7", skrivmaskin, omkring 1900, ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 13:10
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 700 SEK
FARTYGSTRALL, teak, rutmönstrad, ca 88 x 97 cm
Utrop: 800 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 16:20
Baltzarsgatan 6, Malmö
 
OKÄND KONSTNÄR, omkring sekelskiftet 18-1900-tal, marint ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 18:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 550 SEK
SIGNALKANON, brons, östindisk, 1800-talets andra hälft, ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 19:08
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 350 SEK
 
591621
587093
591978
591981
MASKINTELEGRAF, Wilkens & Co, Bremerhaven, aluminium, höjd ...
Utrop: 2 500 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 19:58
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 1 600 SEK
NAUTISKT MANUSKRIPT - ERIC PÅHLSON (2). "Navigations bok ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 21:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
LANTERNA, 1900-talets första hälft, sannolikt Italien, ...
Utrop: 3 000 SEK
6 dagar, 2018-11-21, 16:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 900 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-talets andra hälft, kustmotiv ...
Utrop: 2 000 SEK
6 dagar, 2018-11-21, 19:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 550 SEK
 
590245
KYL / DRYCKESAUTOMAT, 1960-tal, Coca Cola, plåt i vitt och ...
Utrop: 8 000 SEK
7 dagar, 2018-11-22, 18:08
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK