Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Nautica/Technica (20)

 
609083
609218
609290
609289
MODELLFLYGPLAN, 2 st, balsaträ resp plast, ca längd 105 ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2019-01-26, 17:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 400 SEK
TOPPLANTERNA/ ANKARLJUS, 1900-talets första del, koppar, ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2019-01-28, 20:42
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 600 SEK
LM ERICSSON VÄGGTELEFON, omkring 1900, kromade detaljer, ...
Utrop: 5 000 SEK
5 dagar, 2019-01-28, 20:57
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 400 SEK
LM ERICSSON BORDSTELEFON, "Taxen", 1890-tal, märkt L.M. ...
Utrop: 5 000 SEK
5 dagar, 2019-01-28, 21:09
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 400 SEK
 
609250
609524
609424
609394
VÄGGTELEFON, Aktieselskabet Elektrisk Bureau, Kristiania, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2019-01-28, 21:54
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
SCHATZ, skeppsur, barometer, Tyskland, 1900-talets slut, ...
Utrop: 1 500 SEK
6 dagar, 2019-01-29, 10:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
LITOGRAFIER, 3 st, handkolorerade, 1800-talets ...
Utrop: 300 EUR
6 dagar, 2019-01-29, 15:08
Södra kajen 14, Helsingfors
Bud: 30 EUR
KOMPASSHUS, sekelskiftet 18/1900, koppar, för 2 ljus, höjd ...
Utrop: 1 000 SEK
6 dagar, 2019-01-29, 15:44
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
 
609418
609526
609489
609284
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, motiv från Stockholmshamn med ...
Utrop: 2 000 SEK
6 dagar, 2019-01-29, 20:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 550 SEK
SKEPPSKLOCKA, samtida, mässing, monterad på träsockel, ...
Utrop: 1 000 SEK
6 dagar, 2019-01-29, 21:14
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 200 SEK
SCHATZ, skeppsur, barometer, Tyskland, 1900-talets senare ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 10:06
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 300 SEK
BÅTMODELL, 1900-tal, valbåt från Azorerna, 4 åror samt låda ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 10:12
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
 
609981
609642
609615
609683
SYMASKIN, sk skomakarsymaskin, omkring 1900, med ...
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 11:24
Magasin 5, Stockholm
 
BÅTMODELL, 1900-talets mitt, av modellen skonert/skonare, ...
Utrop: 3 000 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 13:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SKEPPSMODELL, 1900-talets andra hälft, tremastad bark, ...
Utrop: 3 000 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 14:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
PILOT MARINE, barometer, klocka, 1900-talets andra hälft, ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 14:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
 
609778
609198
609864
609154
SEXTANT, C. Plath, (Hamburg),1900-talets andra hälft, ...
Utrop: 2 500 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 15:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
ADOLF BOCK (1890-1968): Regalskepp, akvarell, signerad ...
Utrop: 6 000 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 16:06
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 550 SEK
SPELDOSA, cylindermodell, tidigt 1900-tal, svartlackerat ...
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 19:04
Magasin 5, Stockholm
Bud: 600 SEK
ADOLF BOCK (1890-1968): Lastfartyget "Aros", signerad Adolf ...
Utrop: 5 000 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 20:40
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK