Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Nautica/Technica (18)

 
723689
724343
723924
724563
SPELDOSA, "Sputnik", 1957, CCCP, höjd 16, längd 20 cm, ...
Utrop: 1 500 SEK
3 tim 45 min, 2020-01-19, 21:29
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 000 SEK
AB LYTH, kompass, hus i mässing, kardanskt upphängd i ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2020-01-21, 17:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
BORD, 1900-talet första hälft, sannolikt för fartyg, ...
Utrop: 1 000 SEK
2 dagar, 2020-01-21, 19:56
Magasin 5, Stockholm
 
MODELLBÅT, modern tillverkning, Modellbåt S 22, konstruktör ...
Utrop: 8 000 SEK
2 dagar, 2020-01-21, 21:46
Magasin 5, Stockholm
Bud: 6 000 SEK
 
725703
725588
723368
725849
JORDGLOB, sekelskiftet 1800/1900, svarvad träfot, höjd ca ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2020-01-22, 13:25
Magasin 5, Stockholm
Bud: 800 SEK
TUBKIKARE, 1800-talets andra hälft, signerad Negretti & ...
Utrop: 6 000 SEK
3 dagar, 2020-01-22, 14:27
Magasin 5, Stockholm
Bud: 4 000 SEK
EMALJSKYLT, "Agentur för Svenska Amerika Linien", ...
Utrop: 4 000 SEK
3 dagar, 2020-01-22, 21:18
Linnégatan 21, Norrköping
Bud: 3 400 SEK
LARS PETTER SJÖSTRÖM (1820-1896): fartygsporträtt av ...
Utrop: 7 000 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 11:32
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 3 200 SEK
 
726225
726233
726241
726286
MODELLBÅT, ca 1930-tal, segelbåt, engelsk modell, bemålat ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 11:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
LANTERNOR, 1 par, bemålad metall, höjd 48 cm
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 13:34
Magasin 5, Stockholm
Bud: 650 SEK
MODELLBÅTAR, 3 st, ca 1920-tal, segelbåtar samt en eka, ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 15:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 600 SEK
DIORAMA, 1900-talets början, föreställande en tremastad ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 17:14
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
 
725558
725858
725580
726604
NAKTERHUS, med Lythkompass, från Norska trålaren "Harald", ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 18:58
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 850 SEK
SKEPPSDAGBÖCKER, DAGVERKSJOURNALER, 25 st, 1950/60-tal, bl ...
Utrop: 1 000 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 20:32
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 300 SEK
NAKTERHUSPELARE, från fartyget "Lenny", byggd på Götaverken ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 20:50
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 950 SEK
SKEPPSMODELL, "Nola", bemålad, rigg med segel, invändigt ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 21:01
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
726234
726227
MODELLBÅT, ca 1950-tal, segelbåt, bemålat trä och metall, ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2020-01-23, 21:59
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
TRATTGRAMOFON, 1900-talets början, plåttratt, trälåda med ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2020-01-24, 21:50
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 700 SEK
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK