Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Nautica/Technica (27)

 
572393
572440
572731
572743
MODELLSKEPP, 1900-talets början, bemålt trä, längd 80 cm
Utrop: 1 500 SEK
8 tim 15 min, 2018-09-22, 10:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 850 SEK
KOMPASS, Henry Browne & Son Ltd. "Sestrel" Compass, London, ...
Utrop: 1 500 SEK
8 tim 53 min, 2018-09-22, 11:02
Magasin 5, Stockholm
Bud: 450 SEK
RADIOAPPARAT, Eumig "LS IV", 1930-tal, bakelit och lackerad ...
Utrop: 1 500 SEK
9 tim 13 min, 2018-09-22, 11:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
RADIOAPPARAT Orion typ 311, 1930-tal, & HÖGTALARE, Lion, ...
Utrop: 1 500 SEK
11 tim 59 min, 2018-09-22, 14:08
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
572758
572410
573429
572715
HÖRLURAR, ca 13 st, 1900-talets första hälft, bakelit och ...
Utrop: 1 500 SEK
15 tim 15 min, 2018-09-22, 17:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SEXTANT, 1800-tal, H. Hughes & Son Ltd., 59 Fenchurch St., ...
Utrop: 2 000 SEK
17 tim 11 min, 2018-09-22, 19:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 600 SEK
BÅTMODELL, "Landtief", SK-64-klasse, skrov i trä, ...
Utrop: 3 000 SEK
17 tim 20 min, 2018-09-22, 19:29
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
TELEFUNKEN, radioapparat "Arcolette", omkring 1928, ...
Utrop: 1 500 SEK
17 tim 44 min, 2018-09-22, 19:53
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
572722
572751
573924
573744
VÄGGTELEFON, LM Ericson "Rikstelefon", omkring år 1900, ...
Utrop: 2 000 SEK
18 tim 19 min, 2018-09-22, 20:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
TEVEAPPARAT, AGA, 1960-tal, fanerad med teak, handtag av ...
Utrop: 1 500 SEK
18 tim 43 min, 2018-09-22, 20:52
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 350 SEK
FILMAFFISCH, Charlie Chaplin, "Guldfeber", signerad i ...
Utrop: 4 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 12:12
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 400 SEK
MOTOBECANE, cykel racer, 10 växler Sachs-Huret, Weinmann ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 14:34
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 700 SEK
 
573704
573700
573643
573741
VÄGGTELEFON & RINGKLOCKA, väggtelefonen från Tartu ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 14:38
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
FARTYGSMODELL, 1900-talets fjärde kvartal, mahogny samt ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 15:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 650 SEK
TUBKIKARE, omkring 1900, mässing, delvis läderklädd, ...
Utrop: 1 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 19:19
Magasin 5, Stockholm
Bud: 800 SEK
LYKTOR, för utomhusbruk, 1 par, kopparplåt samt ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 20:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
573736
574489
572489
574495
EMALJSKYLTAR 2 st, Kungliga Telegrafstyrelsen och ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 20:49
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 600 SEK
GRAMMOFON, 1900-talets första hälft, fodral i betsat trä, ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2018-09-26, 11:22
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
CARRERA, cykel, lightweight 7000-series, rödlackerad stomme ...
Utrop: 1 000 SEK
4 dagar, 2018-09-26, 17:08
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
SCHATZ, skeppsur, Tyskland, 1900-tale, runt urhus av ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2018-09-26, 19:21
Magasin 5, Stockholm
Bud: 600 SEK
 
574920
573691
575334
574767
DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft, mahogny, beslag i ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2018-09-27, 19:32
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
TRAFIKFYR/BLINKLJUSSIGNAL, ca. 1940-tal, AGA, för gas, ...
Utrop: 4 000 SEK
6 dagar, 2018-09-28, 21:14
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 200 SEK
LM ERICSSON, väggtelefon, ca 1930, modell AB 230, höjd ca ...
Utrop: 2 000 SEK
6 dagar, 2018-09-28, 21:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 650 SEK
LM ERICSSON, väggtelefon, omkring 1900, höjd ca 40 cm
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 11:04
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
 
575769
575602
575775
TELESKOP, samtida, på tripodställning i trä, höj- och ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 12:34
Magasin 5, Stockholm
 
SVENSKA FYRAR ILLUSTRERADE 1872. Beskrifning öfver svenska ...
Utrop: 5 000 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 14:36
Magasin 5, Stockholm
 
FARTYGSMODELL, 1900-talets andra hälft, segelfartyg, längd ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 21:26
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK