Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Glas (11)

Underkategorier: Alla auktioner, Dricksglas, Konstglas, Servisglas, Vaser, skålar, fat, Övrigt glas
 
778659
776295
780848
780970
REMMARE, 16 st, olikfärgad glasmassa, 1900-talets början, ...
Utrop: 2 500 SEK
5 tim 2 min, 2020-06-05, 16:32
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bud: 800 SEK
KJELL ENGMAN,skål, glas, Kost Boda, ej signerad, diameter ...
Utrop: 800 SEK
2 dagar, 2020-06-07, 19:18
Geijersgatan 14, Göteborg
 
KJELL ENGMAN, kanna, Kosta Boda, undertill märkt Kosta Boda ...
Utrop: 1 000 SEK
3 dagar, 2020-06-08, 11:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
SKULPTURER, 2 st, MINIATYRER, 3 st, Kosta Boda, Kjell ...
Utrop: 1 000 SEK
3 dagar, 2020-06-08, 12:08
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
 
780854
780596
780853
780903
BERTIL VALLIEN, båt, Kosta Boda, 1900-talets slut, ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2020-06-08, 17:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 750 SEK
VASER, 1 par, 1900-talets början, vitt opalglas, bemålade ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2020-06-08, 17:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 700 SEK
KARAFFER, 2 st, Italien, 1900-talets andra hälft, blått ...
Utrop: 3 000 SEK
3 dagar, 2020-06-08, 19:02
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
GUNNAR CYRÉN, 6 st, "Helena", champangestrutar, Orrefors, ...
Utrop: 1 000 SEK
3 dagar, 2020-06-08, 20:38
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 350 SEK
 
782015
780330
781578
PLUNTOR, 3 st, fasettslipat glas, omkring sekelskiftet 1900 ...
Utrop: 800 SEK
5 dagar, 2020-06-10, 10:48
Geijersgatan 14, Göteborg
 
VASER, KANNA, GLAS, 8 dlr, rött glas, bland annat Reijmyre, ...
Utrop: 800 SEK
5 dagar, 2020-06-10, 13:48
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
TIMO SARPANEVA, "Festivo" ljusstakar, 7+1, glas, Iittala, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2020-06-10, 19:20
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK