Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Glas (10)

Underkategorier: Alla auktioner, Dricksglas, Konstglas, Servisglas, Vaser, skålar, fat, Övrigt glas
 
703996
704055
703436
704289
MONICA BRATT, 3 dlr, 1-par ljusstakar, 1 vas, röd ...
Utrop: 2 000 SEK
11 tim 35 min, 2019-11-19, 10:08
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 550 SEK
KLUCKAFLASKA, glas, 1900-tal, dekor av påklipp, mynning med ...
Utrop: 1 500 SEK
21 tim 37 min, 2019-11-19, 20:10
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
LOCKPOKAL, 1800-talets andra hälft, Storbritanien (troligen ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2019-11-20, 19:57
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, 2 tallrikar, 3 skålar, 2 glas Mine ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2019-11-20, 21:57
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
698632
688563
686861
703369
REIJMYRE Glas samt kanna, totalt 36 dlr, röd glasmassa med ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2019-11-23, 10:27
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 300 SEK
SERVERINGSKUPA, med FAT, 1900-talets första hälft, ...
Utrop: 1 000 SEK
6 dagar, 2019-11-24, 10:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
FAT, 1800-tal, klarglas, höjd ca 20, diameter 37 ...
Utrop: 1 500 SEK
6 dagar, 2019-11-24, 13:10
Magasin 5, Stockholm
Bud: 450 SEK
BORDSUPPSATS, 3 dlr, 1800-talets slut, förgylld metall, ...
Utrop: 2 500 SEK
6 dagar, 2019-11-24, 19:33
Magasin 5, Stockholm
 
 
684982
704249
BRÄNNVINSFLASKOR, 6 st, 18/1900-tal, varav en med kork, ...
Utrop: 1 000 SEK
6 dagar, 2019-11-24, 20:05
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
KANNA, BURK, med lock, 1800-talets andra hälft, blått glas, ...
Utrop: 1 000 SEK
6 dagar, 2019-11-24, 20:29
Magasin 5, Stockholm
Bud: 650 SEK
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK