Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Glas (11)

Underkategorier: Alla auktioner, Dricksglas, Konstglas, Servisglas, Vaser, skålar, fat, Övrigt glas
 
613836
615179
614799
615243
VAS, Böhmisk, 1900-talets början, möjligen Moser, höjd ca ...
Utrop: 1 500 SEK
15 tim 14 min, 2019-02-18, 10:18
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 750 SEK
FLASKOR, 3 st., 18/1900-tal, graverade, höjd ca 18-20 cm
Utrop: 2 000 SEK
17 tim 32 min, 2019-02-18, 12:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 400 SEK
VENINI, stormlyktor, 2 st., glas, Italien, en signerad ...
Utrop: 5 000 SEK
19 tim 36 min, 2019-02-18, 14:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 400 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, Kosta, glas, signerad Kosta Boda ...
Utrop: 1 500 SEK
1 dag, 2019-02-18, 19:04
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 200 SEK
 
615176
615184
614798
615182
DRICKSGLAS, 6 st., 1800-talets början, slipad dekor av ...
Utrop: 6 000 SEK
1 dag, 2019-02-18, 19:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 400 SEK
STARKVINSGLAS, 8 st., 1800-talets början, etsad och slipad ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2019-02-18, 19:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
URNOR, 2 st., 1900-talets andra hälft, grön resp blå ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2019-02-18, 20:34
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
CHAMPAGNESTRUTAR, 9 st., 1800-talets första hälft, etsad ...
Utrop: 6 000 SEK
1 dag, 2019-02-18, 21:32
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 600 SEK
 
616010
616951
616524
JAKTPLUNTA, 1800-talets slut, klarglasmass med jaktmotiv, ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2019-02-21, 11:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 350 SEK
WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, bålskål, tidigt ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2019-02-22, 10:39
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
VENINI, skål, grön glasmassa, stämplad "Venini Murano Made ...
Utrop: 1 000 SEK
5 dagar, 2019-02-22, 16:54
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 700 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK