Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Glas (13)

Underkategorier: Alla auktioner, Dricksglas, Konstglas, Matserviser, kaffeserviser, Servisglas, Vaser, skålar, fat, Övrigt glas
 
502631
502722
503091
503330
HANNE DREUTLER, bordslampa, Kosta, klarglas med underfång i ...
Utrop: 1 500 SEK
1 tim 34 min, 2017-11-21, 14:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
BERTIL VALLIEN, flaskor, 3 st, Boda Åfors Bruk, 1900-talets ...
Utrop: 1 000 SEK
1 dag, 2017-11-22, 12:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
TIMO SARPANEVA, "Festivo", ljusstakar, 6 st, Iittala, ...
Utrop: 1 200 SEK
2 dagar, 2017-11-23, 11:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 750 SEK
ARCHIMEDE SEGUSO, Murano, Italien, figurin i rosa glas, ...
Utrop: 1 000 SEK
2 dagar, 2017-11-23, 16:14
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 300 SEK
 
503669
503661
503997
502920
PER B SUNDBERG, radio, Orrefors 2004, fodral av rutslipat ...
Utrop: 15 000 SEK
3 dagar, 2017-11-24, 19:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 5 400 SEK
VASER, 1 par, Italien, dekor av fiskar, olikfärgat glas, ...
Utrop: 1 000 SEK
4 dagar, 2017-11-25, 20:24
Magasin 5, Stockholm
 
BÄGARE, glas, Tyskland, 1800-tal, emaljmåleri, vapendekor, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2017-11-26, 11:36
Magasin 5, Stockholm
 
VINKANNA, 1900-talets första hälft, Portugal, i glas med ...
Utrop: 1 000 SEK
5 dagar, 2017-11-26, 11:42
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
503918
503967
504077
504383
VICKE LINDSTRAND, ljusstakar, 8 st, Kosta, klarglas, ...
Utrop: 1 000 SEK
5 dagar, 2017-11-26, 16:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
FÖNSTER, blyinfattat glas, med dekor av Kristus på korset, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2017-11-26, 20:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
LOCK, 2 st, omkring 1800, för pokaler, graverad dekor av ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2017-11-26, 21:28
Magasin 5, Stockholm
 
DINO MARTENS, figuriner /skålar, 2 st, Aurelio Toso, ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2017-11-28, 13:24
Magasin 5, Stockholm
 
 
504346
TIMO SARPANEVA, ljusstakar, 11 st, "Festivo", Iittala, ...
Utrop: 4 000 SEK
7 dagar, 2017-11-28, 15:26
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 550 SEK
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online