Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (13)

 
537995
537994
538092
536769
KARMSTOL, omkring 1800, Härjedalen, delvis bemålad, ...
Utrop: 1 500 SEK
9 tim 9 min, 2018-04-24, 16:02
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
KISTA, Ångermanland, furu, bemålad, daterad 1836, med ...
Utrop: 2 500 SEK
11 tim 19 min, 2018-04-24, 18:12
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
SLAGBORD, blåmålat furu, 1800-tal, med låda i sargen, höjd ...
Utrop: 3 000 SEK
11 tim 47 min, 2018-04-24, 18:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 6 400 SEK
SKÅP, allmoge, bär datering 1803, polykromt bemålad, med ...
Utrop: 5 000 SEK
1 dag, 2018-04-25, 12:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
 
536014
537513
536016
539051
HALSLÅS, Johan Samuel Gottfrid Lange, Växjö 1818, låset ...
Utrop: 3 000 SEK
1 dag, 2018-04-25, 16:16
Geijersgatan 14, Göteborg
Bud: 1 000 SEK
VÄGGFÄLT, 7 dlr, 1800-talets mitt, möjligen Hälsingland, ...
Utrop: 15 000 SEK
1 dag, 2018-04-25, 16:26
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
DRÄKTSMYCKEN, 5 dlr, 1800-tal, Striglkorsets höjd 8 ...
Utrop: 1 500 SEK
1 dag, 2018-04-25, 19:26
Geijersgatan 14, Göteborg
Bud: 1 600 SEK
VINDFLÖJEL, Gotland, daterad 1705, Bendes i Anga, smide, ...
Utrop: 5 000 SEK
2 dagar, 2018-04-26, 21:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 4 800 SEK
 
539002
539379
539375
538861
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, gustavianska, Martin Gustaf ...
Utrop: 3 000 SEK
3 dagar, 2018-04-27, 16:42
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 000 SEK
LJUSSTAKE, 1700-tal, barock, mässing, höjd ca 22 cm
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2018-04-28, 11:26
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
LJUSSTAKE, 1600-tal, renässans, mässing, höjd ca 14cm
Utrop: 4 000 SEK
4 dagar, 2018-04-28, 13:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 200 SEK
SLAGBORD, furu, 1800-talets mitt, bemålat i blågrått, ...
Utrop: 5 000 SEK
4 dagar, 2018-04-28, 16:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
539591
MORTEL, mässing, märkt DLDM samt 1719, höjd ca 19 cm
Utrop: 1 000 SEK
5 dagar, 2018-04-29, 10:09
Magasin 5, Stockholm
Bud: 450 SEK
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online