Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (18)

 
845615
849177
846797
849404
BLEKINGESTAKE, för fyra ljus, trä, 1900-tal, höjd ca 62 cm
Utrop: 1 500 SEK
17 tim 49 min, 2020-12-02, 18:21
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 500 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal, höjd 40, diameter 54 ...
Utrop: 1 500 SEK
20 tim 33 min, 2020-12-02, 21:05
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 700 SEK
ROCKHUVUD, allmoge, Hälsingland, 1800-tal, skuren och ...
Utrop: 1 500 SEK
1 dag, 2020-12-03, 14:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
UTDRAGSSOFFA, allmoge, fur, 1800-talets slut, längd ca 147 ...
Utrop: 1 200 SEK
1 dag, 2020-12-03, 16:02
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
 
844616
842106
847192
847200
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-tal, lucka med bakomliggande 2 ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2020-12-04, 19:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
BONADSMÅLNING, daterad 1817, tillskriven Sunnerboskolan, ...
Utrop: 5 000 SEK
2 dagar, 2020-12-04, 21:08
Geijersgatan 14, Göteborg
Bud: 4 000 SEK
BORD/SKRIVBORD, omkring 1800-talets första hälft, ...
Utrop: 2 500 SEK
2 dagar, 2020-12-04, 21:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
KISTA, 1700-tal, allmoge, järnsmide, ca 61x45, höjd 22 cm
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2020-12-04, 21:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 400 SEK
 
847182
846259
849424
846829
KISTA, 1800-tal, allmoge, detlajer i järnsmide i dekor av ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2020-12-04, 21:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 400 SEK
SVEPASK, 1800-tal, oval form med smideshandtag, blåmålad, ...
Utrop: 800 SEK
3 dagar, 2020-12-05, 11:03
Geijersgatan 14, Göteborg
Bud: 300 SEK
HANDKVARN, 1800-tal, liggare och löpare i granit, ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2020-12-05, 14:09
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
BOCKBORD, 1800-tal, furu, betsat, bordsskivan undertill med ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2020-12-05, 20:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
 
849164
850104
849839
847022
VÄGGLAMPETTER, 1 par, smide, 18/1900-tal, dekor med ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2020-12-06, 13:50
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
RESESKRIN, Allmoge, trä, 1800-talets första hälft, beslag ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2020-12-06, 20:32
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bud: 300 SEK
KISTA, allmoge, daterad 1812, beslag av järn, ca 49x43x20 cm
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2020-12-06, 21:27
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bud: 800 SEK
KOLLEKTKISTA, 1700 / tidigt 1800-tal, allmoge, målat trä, ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2020-12-07, 16:42
Geijersgatan 14, Göteborg
 
 
850556
850529
MJÖRKKRUKA, med separator, koppar, handtag och fotring i ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2020-12-07, 19:48
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, Josua Berglund Lund 1833, dekor av ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2020-12-07, 20:52
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online