Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (15)

 
607879
607835
608098
608614
HÄNGSKÅP, 1700-/1800-tal, skuren dekor, skrapad yta, ...
Utrop: 200 EUR
11 tim 5 min, 2019-01-23, 21:04
Södra kajen 14, Helsingfors
Bud: 120 EUR
SLAGBORD, 1700-tal, barock, stomme i massiv furu, nitar och ...
Utrop: 2 500 SEK
1 dag, 2019-01-24, 18:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 300 SEK
DRÄKTSMYCKEN, ca 18 delar, delvis förgyllt silver, främst ...
Utrop: 1 500 SEK
1 dag, 2019-01-24, 19:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
SLAGBORD /BARNMÖBEL, 1800-tal, furu, beslag i smide, höjd ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2019-01-25, 10:08
Magasin 5, Stockholm
 
 
608566
608415
608722
606612
SKÅP, med tallrikshylla, 1800-talets första hälft, ...
Utrop: 5 000 SEK
2 dagar, 2019-01-25, 13:28
Magasin 5, Stockholm
Bud: 750 SEK
SLAGBORD, 1800-tal, furu. höjd ca 76, 106x48, total längd ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2019-01-25, 17:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 400 SEK
KASTRULL, koppar, med skaft av järn, stämplar på sidan ...
Utrop: 3 000 SEK
2 dagar, 2019-01-25, 18:28
Magasin 5, Stockholm
Bud: 450 SEK
SKÅLAR, 4 st., allmoge, 1800-tal, diameter 18-38 cm
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2019-01-26, 12:06
Geijersgatan 14, Göteborg
Bud: 350 SEK
 
609108
608871
607511
607076
NILS ERIC JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1820-1866), ...
Utrop: 3 000 SEK
3 dagar, 2019-01-26, 17:09
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
FOLKDRÄKT, för dam, Vingåker, bestående av livkjol, mössa, ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2019-01-26, 17:27
Magasin 5, Stockholm
Bud: 900 SEK
BRÖLLOPSBONAD, Kers Erik Jönsson, Lima Leksand (1812-1852), ...
Utrop: 3 000 SEK
3 dagar, 2019-01-26, 20:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, senbarock, 1700-tal, höjd 11, ...
Utrop: 2 500 SEK
4 dagar, 2019-01-27, 16:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 200 SEK
 
602541
610012
610014
RYA, Finland, med initialer och datering HE 1826, ...
Utrop: 4 000 SEK
6 dagar, 2019-01-29, 14:28
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 000 SEK
BALJA, koppar, 1800-tal, med hänklar, höjd ca 33 cm, ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 10:28
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
BALJA, koppar, omkring 1900-tal, med hänklar, delvis ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2019-01-30, 16:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK