Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (12)

 
589983
589957
590965
590640
SLAGBORD, 1800-tal, bemålat, höjd ca 77, 110x46, totallängd ...
Utrop: 3 000 SEK
1 tim 23 min, 2018-11-15, 14:34
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
SLAGBORD, 1800-tal, senare bemålat i ljusgrått, genomgående ...
Utrop: 3 000 SEK
6 tim 29 min, 2018-11-15, 19:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
BOKSTOL, 1700/1800-tal. Jämtland, blåmarmorerad med röd ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2018-11-17, 18:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
SKÅP, med tallrikshylla, allmoge, 1800-talets första hälft, ...
Utrop: 5 000 SEK
2 dagar, 2018-11-17, 20:44
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 000 SEK
 
591122
590458
590857
591419
HÄNGSKÅP för hörn, allmoge, märkt med årtalet 1793, höjd ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2018-11-18, 10:20
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, masurbjörk och björk, 1900-talets ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2018-11-19, 20:42
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
SLAGBORD, 1800-talets första hälft, furu, beslag i smide, ...
Utrop: 2 500 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 13:02
Magasin 5, Stockholm
 
SKÅP, 1900-talets början, jugend, bemålad, hyllplan, ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 13:14
Magasin 5, Stockholm
 
 
591163
591794
592569
592084
SLAGBORD, allmoge, Hälsingland, med låda, 1800-tal, ...
Utrop: 3 000 SEK
5 dagar, 2018-11-20, 20:58
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 400 SEK
KISTA, 1700-tal, betsad furu, smidesbeslag, höjd ca 25, ...
Utrop: 1 500 SEK
6 dagar, 2018-11-21, 12:38
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
TENNSTOP, 2 st, 1791, den andra med otydlig årstämpel, ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2018-11-22, 12:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
SKÄNKSTOP, 3 st, GRÖTSKÅL, tenn, 1800-tal, delvis med ...
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2018-11-22, 21:04
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK