Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (15)

 
553379
554105
554820
554117
FOLKDRÄKT, Ösmo, 1900-talets andra hälft, 4 delar, ...
Utrop: 1 500 SEK
2 tim 22 min, 2018-06-20, 21:10
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
ALADÅBFORM, koppar, 1800-tal, invändigt förtennad, med ...
Utrop: 1 500 SEK
2 dagar, 2018-06-22, 11:32
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
STOP, allmoge, 1800-tal, bemålad, handtag i smide, höjd 29 ...
Utrop: 1 200 SEK
2 dagar, 2018-06-22, 18:10
Baltzarsgatan 6, Malmö
 
ÅKDYNOR, 6 st., 18/1900-tal, bl.a. rölakan, rosengång, ca ...
Utrop: 3 000 SEK
2 dagar, 2018-06-22, 20:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 2 200 SEK
 
554176
553698
553697
553503
GOLVUR, daterat 1807, blåmålat med polykrom dekor av ...
Utrop: 3 000 SEK
2 dagar, 2018-06-22, 21:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
BONADSMÅLNING, 17/1800-tal, målad påm väv, bibliska motiv, ...
Utrop: 15 000 SEK
3 dagar, 2018-06-23, 13:18
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 6 000 SEK
BONADSMÅLNING, Småland, Anno 1776, målad på väv, bibliska ...
Utrop: 15 000 SEK
3 dagar, 2018-06-23, 21:02
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 10 500 SEK
BORD, 1700-tal, allmoge, troligen Norge, furu, profilerad ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 10:21
Magasin 5, Stockholm
 
 
553507
554546
553491
555043
BORD, 1700-tal, furu, med låda, svarvad dragknopp, höjd ca ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 12:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
VETTE, 1900-talets början, bemålat trä, längd ca 46 cm
Utrop: 1 000 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 14:15
Magasin 5, Stockholm
Bud: 950 SEK
BARNSTOL, 1800-tal, allmoge, Norge, med bricka, spår av ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2018-06-24, 18:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
BARNSEKRETÄR, furu, 17/1800-tal, invändigt med ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2018-06-25, 14:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 400 SEK
 
555582
555359
553265
KITTEL, 1800-tal, mässing med smideshantag, diameter ca 58 ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2018-06-27, 16:30
Magasin 5, Stockholm
 
KISTA, 1800-tal, bemålad furu, front och lock med ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2018-06-27, 18:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SLAGBORD, 1800-talets början, allmoge, furu, låda i sargen, ...
Utrop: 2 500 SEK
7 dagar, 2018-06-27, 19:30
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK