Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (13)

 
514527
514489
514550
514471
SKRIN, allmoge, 1800-tal, Jämtland, bemålat i rött med ...
Utrop: 2 500 SEK
6 tim 42 min, 2018-01-20, 12:44
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 700 SEK
HALSLÅS, BROSCH, silver, halslås i filigranteknik med ...
Utrop: 1 500 SEK
7 tim 14 min, 2018-01-20, 13:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 850 SEK
BROSCHER, 2 st, silver, filigranteknik med infattade ...
Utrop: 1 500 SEK
9 tim 6 min, 2018-01-20, 15:08
Magasin 5, Stockholm
Bud: 700 SEK
HALSLÅS, silver, med filigranteknik med infattade ...
Utrop: 1 500 SEK
14 tim 36 min, 2018-01-20, 20:38
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 400 SEK
 
514521
514742
514995
515087
MJÖLKSKÄNK, 1800-talets början, imitationsmåleri, inredning ...
Utrop: 2 500 SEK
15 tim 6 min, 2018-01-20, 21:08
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 500 SEK
JEAN SKOGLUND (1908-1948): Motiv från Risholn, Leksand, ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2018-01-22, 17:14
Magasin 5, Stockholm
 
VETTAR, 2 st, knipor, 1900-talets början, sannolikt ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2018-01-23, 14:33
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 700 SEK
BONAD, Sven Erlandsson (1768-1853), visar "Tre vise män" ...
Utrop: 20 000 SEK
4 dagar, 2018-01-24, 17:16
Magasin 5, Stockholm
Bud: 10 000 SEK
 
515509
515517
515777
516094
DALAHÄST, trä, Nils Olsson, Nusnäs, 1900-talets andra ...
Utrop: 1 200 SEK
5 dagar, 2018-01-25, 15:52
Baltzarsgatan 6, Malmö
Bud: 550 SEK
SLAGBORD, 17/1800-tal, spår av tidigare bemålning i grått, ...
Utrop: 6 000 SEK
5 dagar, 2018-01-25, 16:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 4 800 SEK
HÄNGSKÅP, 1700-tal, daterad 1787, märkt IMS, i bemålad ek, ...
Utrop: 2 000 SEK
6 dagar, 2018-01-26, 13:15
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 400 SEK
STOLAR, 5 st, snarlika, 1800-tal, furu, sitthöjd ca 45-46 cm
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2018-01-27, 13:32
Magasin 5, Stockholm
 
 
516100
BORD, 1800-tal, med låda i sargen, svaravde kopplade ben, ...
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2018-01-27, 16:08
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online