Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (11)

 
713987
714484
713047
688307
KAFFEKANNA med lock, omkring 1800, sengustaviansk, koppar, ...
Utrop: 1 000 SEK
2 tim 8 min, 2019-12-15, 10:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 850 SEK
GÄSTABUDSKNIVAR, 1700-tal, mässing, koppar och stål, varav ...
Utrop: 3 500 SEK
5 tim 12 min, 2019-12-15, 13:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 1 500 SEK
KAPPSLÄDE, med selbåge och skacklar, omkring 1800, smide ...
Utrop: 5 000 SEK
10 tim 41 min, 2019-12-15, 19:03
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 500 SEK
SNUSDOSA, 1800-talets början, sk. fångarbete, tillverkad av ...
Utrop: 1 500 SEK
11 tim 3 min, 2019-12-15, 19:25
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
 
713997
711978
714180
714559
LJUSSTAKAR, 2 st, mässing, 1700-tal, oktogonal fotplatta, ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2019-12-16, 14:10
Linnégatan 21, Norrköping
Bud: 300 SEK
VÄGGPLÅTAR, ett par, omkring 1900, mässing, för ett ljus ...
Utrop: 800 SEK
1 dag, 2019-12-16, 15:00
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 450 SEK
SÄTTUGNSPLATTA, svärtat gjutjärn, 1800-tal, ca 47 x 47 cm, ...
Utrop: 1 000 SEK
1 dag, 2019-12-16, 19:54
Drottninggatan 36, Malmö
 
DOSA, 1700-tal, näver, med reliefdekor i form av änglar, ...
Utrop: 2 500 SEK
1 dag, 2019-12-16, 20:46
Magasin 5, Stockholm
Bud: 550 SEK
 
714506
714877
698237
VATTENTUNNA, 1800-tal, koppar, hänklar och knopp i mässing, ...
Utrop: 2 500 SEK
1 dag, 2019-12-16, 21:05
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn, 17/1800-tal, sannolikt Jämtland, märkt ...
Utrop: 5 000 SEK
2 dagar, 2019-12-17, 12:40
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
DALAHÄST, 1900-talets första hälft, s k "Blåbening", snidad ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2019-12-19, 11:22
Nybrogatan 32, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK