Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (6)

 
564080
563733
564564
563731
SKÄKTETRÄN, 2 st, ena med ortsangivelse Bodå samt daterad ...
Utrop: 1 000 SEK
7 tim 49 min, 2018-08-21, 20:30
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
VÄGGBONAD, allmoge, signerad samt daterad 1880, ca 190x150 ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2018-08-22, 13:30
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 300 SEK
FÄRDSKRIN, 1700-tal, betsad, smidda beslag, svarvad ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2018-08-22, 19:36
Magasin 5, Stockholm
Bud: 500 SEK
VÄGGBONAD, allmoge, signerad samt daterad 1880, ca 180x150 ...
Utrop: 3 000 SEK
1 dag, 2018-08-22, 20:30
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 500 SEK
 
564697
565688
SKÄNKSKÅP, Dalarna, daterat 1814, s.k. kronskåp, ...
Utrop: 5 000 SEK
4 dagar, 2018-08-25, 14:24
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
SKÄNKSKÅP, furu, 1800-talets första hälft, bemålat i ...
Utrop: 3 000 SEK
7 dagar, 2018-08-28, 18:32
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK