Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (18)

 
572354
573099
573097
573098
FORMAR, 2 st., 1800-tal, koppar, höjd ca 12,5 cm
Utrop: 1 000 SEK
18 tim 11 min, 2018-09-22, 19:14
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 300 SEK
GOLVUR, 1800-tal, allmoge, räddlad och skuren dekor, ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2018-09-23, 19:54
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
BOCKBORD, 1800-tal, furu, oval skiva, höjd ca 70, 142x78 cm
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2018-09-23, 20:02
Magasin 5, Stockholm
 
BORD, med låda i sarg, 1800-tal, allmoge, bär datering på ...
Utrop: 2 000 SEK
1 dag, 2018-09-23, 20:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
573696
573611
573625
574136
TEXTIL, jugend 1900-talets första hälft, med broderi, ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 10:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
VÄGGUR, bemålat i grönt, Jämtland, daterat 1853, ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 15:26
Magasin 5, Stockholm
Bud: 600 SEK
TAVLETT, imitationsmåleri, 1700-talets slut, spiralvridna ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2018-09-25, 20:26
Magasin 5, Stockholm
 
VÄGGSKÅP, allmoge, 1800-tal, bemålad furu, höjd ca 90, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2018-09-27, 12:42
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
 
574141
574149
575187
575298
KISTA SAMT SKRIN, allmoge, 1800-tal, furu, smidesbeslag, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2018-09-27, 17:26
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 600 SEK
BORD, allmoge, 1800-tal, senare bemålning, höjd ca 74, ...
Utrop: 1 000 SEK
5 dagar, 2018-09-27, 21:58
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 300 SEK
DOSA med lock, 1800-tal, masbjörk, skuren dekor, dekor av ...
Utrop: 1 500 SEK
6 dagar, 2018-09-28, 10:42
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
SKÄNKSKÅP, Dalarna, bär årtalet 1772, imitationsmåleri, ...
Utrop: 8 000 SEK
6 dagar, 2018-09-28, 14:10
Magasin 5, Stockholm
 
 
575357
575793
575760
575820
LAGGKÄRL, bär dateringen 1771, höjd ca 30 cm exkl propp
Utrop: 1 000 SEK
6 dagar, 2018-09-28, 19:20
Magasin 5, Stockholm
 
LARS UNO ÖSTERMANN, "Herr och fru Ejder med barn", signerad ...
Utrop: 8 000 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 12:28
Magasin 5, Stockholm
 
STOLAR, 4+1 st, allmoge, 1800-talets första hälft, furu, ...
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 15:44
Magasin 5, Stockholm
 
VATTENTUNNA, 1800-tal, koppar, hänklar och knopp i mässing, ...
Utrop: 1 500 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 18:28
Magasin 5, Stockholm
 
 
575755
575748
FAT, tenn, stämplat Christoffer Ringeltaube (1702-1715) ...
Utrop: 1 200 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 18:38
Magasin 5, Stockholm
 
KISTA, allmoge, daterad 1788, furu,, beslag i smide, höjd ...
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2018-09-29, 20:22
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK