Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (13)

 
646047
646883
646667
647378
SKÅP, allmoge, 1700-tal, Dalarna, polykromt bemålat med ...
Utrop: 4 000 SEK
2 tim 3 min, 2019-05-22, 14:39
Magasin 5, Stockholm
Bud: 3 400 SEK
VINDFLÖJEL, järn, 1700-tal, delarnas längd ca 34-50 ...
Utrop: 3 000 SEK
1 dag, 2019-05-23, 16:28
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 300 SEK
FÅLLBÄNK, 1800-tal, furu, framstycke med räfflad dekor, ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2019-05-24, 12:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
STOLAR, 1 par, furu, 1800-talets första hälft, troligen ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2019-05-24, 14:06
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
 
646945
647823
647100
647332
DÖRR, 1700-tal, Gotland, barock, beslag i smide, ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2019-05-24, 20:41
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets början, tenn, nordeuropa, ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2019-05-25, 10:10
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
KISTA, med läddika, Dalarna, Lima, 1800-tal, polykromt ...
Utrop: 3 000 SEK
3 dagar, 2019-05-25, 13:50
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
VATTENTUNNA, omkring 1900, koppar, hänklar i smide, höjd ca ...
Utrop: 2 500 SEK
3 dagar, 2019-05-25, 15:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
 
647798
646130
648290
647872
JOHAN LINDEBLAD, 1 par, stop, tenn, Åbo, Finland, 1831, ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2019-05-26, 10:08
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bud: 350 SEK
SLAGBORD, furu, 1800-talets första hälft, oval skiva, ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2019-05-27, 19:52
Magasin 5, Stockholm
 
STOLAR, 1 par, s.k. "Leksand modell", 1800-tal, avlutade, ...
Utrop: 2 000 SEK
6 dagar, 2019-05-28, 12:34
Magasin 5, Stockholm
 
DRÄKTDELAR, 6 st, 1900-tal, bestående av kjol, livstycke, ...
Utrop: 2 000 SEK
6 dagar, 2019-05-28, 18:26
Magasin 5, Stockholm
 
 
648827
HÄNGSKÅP, 1800-tal, Dalarna, polykromt bemålat med kurbits, ...
Utrop: 2 000 SEK
7 dagar, 2019-05-29, 18:10
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 600 SEK
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK