Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 

Auktioner Allmoge (21)

 
724095
724531
724060
725341
MÄTSTICKA, 1800-tal, trä, längd ca 78 cm
Utrop: 1 000 SEK
4 tim 20 min, 2020-01-21, 10:18
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
GÄSTABUDSKNIV, 1700-tal, ihopfällbara, handtag i mässsing, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 tim 50 min, 2020-01-21, 11:48
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 100 SEK
SKRIN, trä, 1800-tal, bemålat, på benställning (senare), ...
Utrop: 1 500 SEK
10 tim 24 min, 2020-01-21, 16:22
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
KONT, 1800-tal, höjd ca 44 cm
Utrop: 1 000 SEK
1 dag, 2020-01-22, 14:26
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
724939
725244
726414
724951
VATTENTUNNA, 1800-tal, koppar, hänklar och knopp i mässing, ...
Utrop: 2 500 SEK
1 dag, 2020-01-22, 19:03
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 800 SEK
GARNVIDA. 1800-talets andra hälft, björk, höjd ca 116 cm
Utrop: 1 500 SEK
1 dag, 2020-01-22, 20:10
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
KRUKOR, 3 st, Höganäs, 1800-tal, delvis glacerade, hänklar, ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2020-01-23, 13:10
Magasin 5, Stockholm
Bud: 1 000 SEK
DALAHÄST, omkring sekelskiftet 1900, så kallad "Blåbening", ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2020-01-23, 15:28
Magasin 5, Stockholm
Bud: 850 SEK
 
723382
726543
724765
724608
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal, 2 st Niklas Forss ...
Utrop: 2 000 SEK
2 dagar, 2020-01-23, 21:21
Linnégatan 21, Norrköping
Bud: 800 SEK
KAKFORMAR, 9 st., koppar, 1800-tal, olika former
Utrop: 1 200 SEK
3 dagar, 2020-01-24, 11:00
Magasin 5, Stockholm
Bud: 350 SEK
LJUSSAXAR, 5 st, 18- resp 1900-tal, mässing, varav en med ...
Utrop: 1 000 SEK
3 dagar, 2020-01-24, 11:32
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
KAFFEPANNOR, 2 st, 1800-tal, koppar, med gåsbröst och ...
Utrop: 1 500 SEK
3 dagar, 2020-01-24, 16:00
Magasin 5, Stockholm
 
 
726769
726206
726768
725946
LJUSKRONA, sk "fattigmanskrona", allmoge, 1800-tal, metall, ...
Utrop: 6 000 SEK
3 dagar, 2020-01-24, 18:08
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bud: 3 000 SEK
KISTA, allmoge, 1747, välvt lock, handtag och beslag i ...
Utrop: 2 000 SEK
3 dagar, 2020-01-24, 18:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
MINIATYRBYRÅ, 1900-talets första del, bemålad fur, tre ...
Utrop: 800 SEK
3 dagar, 2020-01-24, 18:26
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
BORD, furu, omkring år 1800, sengustavianskt, ...
Utrop: 2 000 SEK
4 dagar, 2020-01-25, 14:51
Magasin 5, Stockholm
 
 
724938
727447
726809
727459
STOP, fajans, SOPPSLEV försilvard metall, SKRIN trä, ...
Utrop: 1 500 SEK
4 dagar, 2020-01-25, 21:49
Magasin 5, Stockholm
 
KAFFEKANNA, omkring 1800, koppar, låg modell, med gåsbröst ...
Utrop: 2 000 SEK
5 dagar, 2020-01-26, 13:19
Magasin 5, Stockholm
Bud: 650 SEK
KALLSKÅL och GRÖTSKÅL, 2 delar, tenn, 17/1800-tal, diameter ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2020-01-26, 19:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
LYKTA, 1800-talets första hälft, plåt, perforerad dekor i ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2020-01-26, 20:58
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
727489
GRYTA, malm, 17/1800-tal, med hänklar, märkt PI, höjd 19, ...
Utrop: 1 500 SEK
5 dagar, 2020-01-26, 21:09
Magasin 5, Stockholm
Bud: 300 SEK
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Antal per sida: 
Sortering: 
Sida: 
Föregående | Nästa
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK