Porslin Kina 1700-tal

918422

KOPPAR MED FAT, TEKANNA, 6 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor, höjd ca 4-9 cm

Nagg, sprickor, en assiett lagad

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Porslin Kina 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
7195825
3 200
7198220
7195825
2 400
7193764
7193764
1 300

Slutpris SEK:
3 200
336 EUR, 416 USD
Utropspris SEK: