Buffé 1900-talets första hälft

918189

SIDOBORD, 1900-talets första hälft, troligen Frankrike, mahognyfanér, dekor i intarsia, överdel med vitrin, fasettslipat glas, skåp med bakompliggande hyllplan, underdel med kolonetter, mässingsbeslag, höjd 163, 226x65 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift giftermålsgods till Clarence von Rosen omkring år 1900

Bruksslitage, smärre tryckskada på skivan, ett ej tillhörande hyllplan medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta hos Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Budhistorik (3 bud)

7199089
550
7199159
500
7199089

Slutpris SEK:
550
58 EUR, 72 USD
Utropspris SEK: