Råttsvanssked, såsslev

917566

RÅTTSVANSSKED, 1700-talets första hälft, sannolikt Sverige, silver, ostämplad, med ägatinitialer N.S.M: B.O.D:, längd 20,5 cm, vikt 50 g. SÅSSLEV, 1800-talets första kvartal, stämplad Joachim Flodin, Stockholm 1817, med monogram CJR, längd 17, vikt 39 g

Silver

Råttsvanssked, såsslev

Budhistorik (11 bud)
7200061
1 600
7198599
750
7195005
700
7195004
650
7195003
600

Slutpris SEK:
1 600
168 EUR, 208 USD
Utropspris SEK: