Reinhold von Rosen etsningar

917258

REINHOLD VON ROSEN (1894-1961): 4 st, etsningar: "The Dock-Entrance", 1927, ca 24,5x38 cm, "Högskär", 1937, ca 6,5x22,7 cm, "Kungsklippan", 1940, ca 25x16 cm, samt "Det vattenfyllda diket", 1927, ca 17x20,5 cm, signerade

PROVENIENS:
Lars Lundins samling

Delvis gulnade, oramade, i passepartout.

Reinhold von Rosen etsningar

Budhistorik

2021-05-22 kl 12:08
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.