Bordslampa sent 1800-tal.

917139

BORDSLAMPA, Eklekticism, 1800-talets andra hälft, bronserad metall, delvis genombruten rikt dekor av amoriner, kvinnoansikten och akantus,

Omarbetad från fotogenlampa, senare lampskärm och fäste, bruksslitage, ej funktionstestad.

Belysning, Golvlampor

Geijersgatan 14, Göteborg

Bordslampa sent 1800-tal.

Budhistorik (21 bud)
7199754
2 400
7199740
7199752
7199740
7199751
1 900

Slutpris SEK:
2 400
252 EUR, 312 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. För information om transport kontakta info@transportbyran.se.