Kastsnareögglor giella samt skedar samiska

916218

KASTSNAREÖGLOR samt SKEDAR, 8 dlr, samiska, sekelskiftet 18/1900-tal, möjligen Jockmock, skedar med delvis genombruten samt ristad dekor, längd på skedar ca 10-13, öglorna ca 7-9 cm

PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna

Diverse

Budhistorik (10 bud)
7185049
7180237
7170751
7170747
600
7170744
550

Slutpris SEK:
126 EUR, 156 USD
Utropspris SEK: