Kåsor Kokse

916184

KÅSOR, 6 st, samiska, 1900-talets första hälft, varav två daterade 1924 samt 1925, björk samt masur, varierande storlekar

PROVENIENS:
och sedan i arv till nuvarande ägarna

Bruksslitage

Diverse, Etnografica

Kåsor Kokse

Budhistorik (18 bud)
7184934
7184926
7184916
7184923
950
7184916
900

Slutpris SEK:
126 EUR, 156 USD
Utropspris SEK: