Godfrey Kneller oljemålning

914717

GODFREY KNELLER (1646-1723), hans efterföljare: Gosse med lamm, i bakgrunden en palatsträdgård, olja på duk, ca 78x65 cm

A tergo med anteckning "A portrait of an ancestor of the Russell family. Purchased at the sale of lady Russells effects"

Krackelerad, lagad, färgbortfall, uppfodrad

Konst, Äldre måleri, Selected

Rum 5

Godfrey Kneller oljemålning

Budhistorik (25 bud)
7168442
16 000
7168300
13 500
7168299
13 000
7168298
12 500
7168296
12 000

Slutpris SEK:
16 000
1 680 EUR, 2 080 USD
Utropspris SEK:
20 000