Henri Matisse litografi

914054

HENRI MATISSE (Frankrike, 1869-1954):
"Nu assis dans un fauteuil au décor fleuri", 1924, signerad i blyerts, litografi, bladstorlek ca 54x36,5 cm

Omfattande pappersskador

Henri Matisse litografi

Budhistorik (23 bud)
7162421
20 000
7162417
19 500
7162412
19 000
7162402
18 500
7162399
18 000

Slutpris SEK:
20 000
1 916 EUR, 2 250 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.