Ring 18k guld med diamant och smaragder

913850

RING, 18k guld, art décostil, sannolikt 1900-talets mitt eller äldre, med gammalslipad diamant ca 1,30 ct, kvalitet ca J(Cr)/VS, omgiven av mindre smaragder i ramverk, upphöjd fattning, ringstorlek ca 17,75/55,5

Smärre repor

Guld/Smycken

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (12 bud)
7180595
15 000
7179752
7179235
2 600
7175164
1 400
7175163
1 300

Slutpris SEK:
15 000
1 575 EUR, 1 950 USD
Utropspris SEK:
44 000

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 200 kr.