Stig Lindberg Colorado Gustavsberg

912663

STIG LINDBERG (1916-1982) "Colorado", 28 dlr, assietter, fajans, glaserade mörkgrönt, Gustavsberg, diameter ca 22 cm

Bruksslitage, en naggad tallrik medföljer

Keramik/Porslin

Budhistorik (20 bud)
7139487
7136698
7130599
1 900
7130599
7136695
1 400

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.