Sven Palmqvist ravenna skål

912627

SVEN PALMQVIST (1906-1984): skål, "Ravenna", Orrefors 1953, dekor av ovaler i blått mot röd fond, signerad Sven Palmqvist Ravenna nr 343 Orrefors, höjd 10, 22x12 cm

Nagg i skålens övrekant

Glas, Vaser, skålar, fat

Nybrogatan 32, Stockholm

Sven Palmqvist ravenna skål

Budhistorik (11 bud)
7131251
20 000
7146538
19 500
7131251
18 500
7139384
18 000
7131251
17 500

Slutpris SEK:
20 000
2 100 EUR, 2 600 USD
Utropspris SEK:
15 000