Parvaser Kina

912211

PARVASER, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 21 cm.

Smärre nagg vid mynningen.

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Parvaser Kina

Budhistorik (38 bud)
7142120
8 200
7141651
8 000
7141785
8 000
7141651
6 200
7141737
6 000

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.