Ljusstakar brons

912133

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets mitt, förgylld och patinerad brons, dekor av putti, sockel med vit matmor, höjd ca 38 cm.

Ålders- och bruksslitage, ena ljusstaken aningen ostabil.

Diverse

Drottninggatan 36, Malmö

Ljusstakar brons

Budhistorik (37 bud)
7141862
11 500
7141859
11 000
7141853
10 500
7141850
10 000
7141851
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 102 EUR, 1 294 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.