Skeppskronometer

912043

SKEPPSKRONOMETER, 1990-tal, Ryssland, "Poljot", kronometergång, 56 timmar gångreserv, urtavla med arabiska siffror, urhus i mässing, numrerad 12875, etui i trä med mässingsdetaljer, certifikat

Går ej, SAV garanterar ej funktionen

Klockor/Ur, Bordsur

Kundcenter

Skeppskronometer

Budhistorik (36 bud)
7151895
7 000
7151889
6 800
7151891
6 600
7151889
6 400
7151886
6 200

Slutpris SEK:
7 000
671 EUR, 788 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.