Väggur Skultuna

911921

VÄGGUR, 1800-talets andra hälft, förgylld, dekor i pastellage, urtavlan med romerska siffror samt märkt CE Ericsson Skultuna, ca 54x46 cm, vev finns att avhämta vid Utlämningen

Smärre slitage, urtavla m retuscher

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 5

Väggur Skultuna

Budhistorik (11 bud)
7141222
7141211
750
7141202
700
7141196
650
7140734
600

Slutpris SEK:
84 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.