Hans olsen Roundette matgrupp

911861

HANS OLSEN, "Roundette", Frem Röjle, 1950-/60-tal, matbord och 4 stolar, stämplat samt etikettmärkt, runt delbart bord med inpassad fällbar iläggsskiva, stolar med svart sits av konstläder, bemålat, stolarna inpassade i sargen, en iläggsskiva med längd 51 cm medföljer, stolarna stämplade FREM RÖJLE MADE IN DENMARK, bordet etikettmärkt DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL, bordets höjd ca 73 cm diameter ca 105 cm, total längd ca 155

Lagningar på sitstarna, omfattande slitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 3

Hans olsen Roundette matgrupp

Budhistorik (17 bud)
7153996
5 400
7153995
5 200
7153994
4 800
7153993
4 200
7152679
3 200

Slutpris SEK:
5 400
517 EUR, 608 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.