Ljuskrona gustaviansk stil

911796

LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor 6 ljusarmar, 6 ljuspunkter, höjd ca 80, diameter ca 60 cm

Åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, möjligen saknas någon prisma

Belysning, Ljuskronor

Linnégatan 21, Norrköping

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (24 bud)
7145925
5 200
7145932
5 000
7145925
4 800
7145927
4 600
7145925
4 400

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 482 kr.