Bärnsten ca 3.3 kg

911385

BÄRNSTEN CA 3.3 KG, obearbetad, bruna och orangea toner, yta delvis opak, längd ca 27 cm, djup ca 17 cm, höjd ca 12 cm

Naggar och ytliga sprickor förekommer.
Ej angiven geografisk proveniens.

Diverse, Selected

Drottninggatan 36, Malmö

Bärnsten ca 3.3 kg

Budhistorik (25 bud)
7160484
22 000
7159539
21 000
7159516
20 000
7159538
20 000
7159516
19 500

Slutpris SEK:
22 000
2 108 EUR, 2 475 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.