Ljuskrona Oscariansk

910764

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets slut, oscariansk, för åtta ljus, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 85, diameter 48 cm

En manschett skadad, smärre nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 3

Ljuskrona Oscariansk

Budhistorik (16 bud)
7143151
4 200
7143122
7142884
3 800
7142884
3 200
7142880

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.