Anne Nilsson "Inka"

908034

ANNE NILSSON (Sverige, född 1953): "Inka", vas, glas Orrefors Gallery, grönt och svart undefång med delvis påklippt dekor av ansikte signerad "Orrefors Gallery -90, 955, Anne Nilsson, 27-30", höjd 31 cm.

Enstaka mindre repor i nederkant.

Glas, Vaser, skålar, fat

Geijersgatan 14, Göteborg

Anne Nilsson

Budhistorik (14 bud)
7137202
6 400
7126486
6 200
7136922
6 000
7126486
5 800
7136920
5 600

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.