Vinkoppar Kina 1600-tal

906446

VINKOPPAR, 1 par, porslin, Kina, Transition (1620-1683), dekor i underglasyrblått, höjd ca 4 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift från Hatcher Collection, 1643

Oxiderade

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Vinkoppar Kina 1600-tal

Budhistorik (34 bud)
7093550
4 400
7093525
4 200
7093502
7093524
7093502
3 400

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.