Miniatyrvas Kina

906065

MINIATYRVAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, balusterformad, polykrom dekor av figur, kalligrafi med fem sigill, botten med märke, höjd ca 13 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 6

Miniatyrvas Kina

Budhistorik (12 bud)
7098110
7097801
7097801
1 900
7097753
1 800
7097800
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.