Bordslampa Tilgman

905841

MARIAN ZAWADZKI, "Sjesta", bordslampa, keramik, Tilgman, polykrom dekor av sittande kvinna och anitlop, skärm av textil, signerad och daterad 1956, total höjd exklusive skärm ca 58, inklusive skärm ca 123 cm

Ej funktionstestad, avklippt el, skärm något smutsig

Belysning, Bordslampor, Keramik/Porslin

Linnégatan 21, Norrköping

Bordslampa Tilgman

Budhistorik (5 bud)
7095452
650
7095446
600
7095445
550
7091624
7091623

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 482 kr.