Otto Schulz tillskriven 2 clubfåtöljer

903626

OTTO SCHULZ, tillskriven, clubfåtöljer, ett par, tidigt 1900-tal, oxblodsfärgat skinn med pärlspikad dekor i mässing, sittplymå av textil, rygghöjd 71, bredd 63, sitthöjd 37 cm

Solblekt skinn, åldersrelaterat slitage/patina

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 12

Budhistorik (20 bud)
7071218
8 000
7071217
7 800
7071215
7 600
7071214
7 400
7071213
7 200

Slutpris SEK:
8 000
840 EUR, 1 040 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.