Gräddkanna silver S:t Petersburg 1825

903434

ERIK FRISK, mjölkkanna/gräddkanna, silver, S:t Petersburg 1825, oval, bukig,delvis godronnerad, hänkel av elfenben, invändigt förgylld, höjd 9,5 cm, vikt 132 g

smärre lagningar
ojämn fotkant

Silver, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (19 bud)
7080126
7080110
1 900
7080099
1 800
7080071
1 700
7079382
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.