Tallrik Kina 1700-tal

902953

TALLRIK, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), dekor i famille rose föreställande grönsaker, frukter och blommor, diameter 22 cm
Skador: Smärre nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Tallrik Kina 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
7080068
850
7064722
7077005
7064722
750
7077004
700

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.