Buffé 1900-talets första hälft

902839

SIDOBORD, 1900-talets första hälft, troligen Frankrike, mahognyfanér, dekor i intarsia, överdel med vitrin, fasettslipat glas, skåp med bakompliggande hyllplan, underdel med kolonetter, mässingsbeslag, höjd 163, 226x65 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift giftermålsgods till Clarence von Rosen omkring år 1900

Bruksslitage, smärre tryckskada på skivan, ett ej tillhörande hyllplan medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta hos Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Budhistorik (7 bud)
7071260
7071257
7070678
7058585
750
7058584
600

Slutpris SEK:
126 EUR, 156 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.