Edition Vogue Chanel Boutique Jacka Stl ca 34/36

902817

CHANEL BOUTIQUE, jacka, stl ca 34/36, formgiven av Karl Lagerfelt, troligen 1980-tal, cremefärgad bouclé, kantband i sidencrepe, v-ringing, knäppning och ärmavslut med knappar med guldfärgat monogram i strålformad krans, två framsidiga bröstfickor, invändigt klädd med ljust monogrammönstrat siden tyg, etikettmärkt, längd ca 56 cm, extra knapp medföljer

Framsidig ficka med slitage. Några mindre fläckar. Modellen är kortad i längd och ärmlängd. Etikettergällande storlek och material bortklippta.

Vintage Fashion, Tema, Selected

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (8 bud)
7074672
7080138
3 800
7074672
3 600
7062429
7060617

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.