Servisdela Wexiö guld

901500

ARVID EKBERG, "Wexiö Guld" (1887-1939), matservis, 50 dlr, porslin, Gustafsberg, dekor i grönt och guld, bestående av: 11 mat, 10 djupa, 12 efterrätt, 12 fat, bringare, 4 uppläggningsfat

Nagg, missfärgningar, repor förekommer

Keramik/Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Servisdela Wexiö guld

Budhistorik (16 bud)
7052854
1 900
7045697
1 800
7045697
1 700
7048764
1 600
7045697

Slutpris SEK:
1 900
182 EUR, 214 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.