Carl Johansson, Tidig höstdag med rönn

901455

CARL JOHANSSON (1863-1944) Tidig höstdag med i förgrunden en rönn, signerad och daterad Carl Johansson 1939, olja på pannå (masonit), 45,5x59 cm.

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (11 bud)
7078090
3 800
7074685
3 600
7074685
3 400
7078089
3 200
7074685

Slutpris SEK:
3 800
399 EUR, 494 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.