Olof Hermelin, En vårbild i Sörmland

901293

OLOF HERMELIN (1827-1913): En vårbild i Sörmland, signerad O Hermelin, olja på pannå av kartong, 31x20,5 cm

På baksidan påskrift: "Af Baron Hermelin Julen 1914"
samt etikett "Pansarbåtstafla"

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (13 bud)
7079695
5 200
7078902
5 000
7079688
5 000
7078902
4 800
7076049
4 400

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.