Takarmatur 1800-tal nyrenässans

901088

TAKARMATUR, 1800-talets slut, nyrenässans, förgylld metall, för 8 ljus,dekor av vinduvsklasar och figur, höjd 51, diameter 53 cm

Borrad för el, ursprungligen med prismor

Belysning, Taklampor

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (29 bud)
7040415
2 600
7040447
2 600
7040415
2 400
7040438
7040415

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.