Spegel

901055

SPEGEL, 1800-talets andra hälft, stomme i trä med riklig dekor i pastellage i form av putto med girland, akantusblad, hörnen med målade fleuroner, förgylld, ca 160x114 cm

Bortfall av dekorbitar, bruks och åldersrelaterat slitage

Speglar

Rum 4

Spegel

Budhistorik (52 bud)
7050576
8 200
7050572
8 000
7050569
7 800
7050567
7 600
7050563
7 400

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.