Bordslampa Carl Fagerberg

900993

CARL FAGERBERG (1878-1948): bordslampfot, i form av sittande kvinna, patinerad brons, monterad på sockel, signerad C. Fagerberg, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd ca 40 cm

Smärre slitage

Belysning, Bordslampor, Metall

Rum 7, Hylla 1

Bordslampa Carl Fagerberg

Budhistorik (9 bud)
7037780
2 800
7029150
2 600
7023879
2 400
7023878
7023877

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.