Salongsbord nyrokoko

900834

SALONGSBORD, nyrokoko, sent 1800-tal, fanerat med mahogny, fyrdelad pelarfot med rikligt skuren dekor, skiva med profilerad kant, sarg med pärllist, höjd ca 69, 115x80 cm

Smärre åldersrelaterat slitage, torrsprickor, smärre repor och märken

Möbler, Matbord

Linnégatan 21, Norrköping

Salongsbord nyrokoko

Budhistorik

2021-04-08 kl 10:15
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 641 kr.