Rysk huggare m1848

900646

INFANTERIHUGGARE, M1848, Ryssland, mässingsfästet och tveeggad klinga. Läderklädd balja med droppsko i mässing, klingas längd 48,3 cm. Totallängd ca 66 cm.

Ställvis omfattande slitage, baljan med skador.

Vapen/Medaljer, Metall

Södra kajen 14, Helsingfors

Rysk huggare m1848

Budhistorik (16 bud)
Bud EUR
7098083
380
7088100
360
7098082
360
7088100
340
7098081
320

Slutpris EUR:
380
3 967 SEK, 446 USD
Utropspris EUR: