Paavo Tynell opalglas taklampa

900551

PAAVO TYNELL TAKLAMPA, Idman, 1900-talets mitt, tre opalglas kupor med mässings detaljer höjdjusterbar upphängning, kupans höjd ca 36 cm, diameter 14 cm

Smärre bruksslitage, ej funktionstestad.

Belysning, Taklampor, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
7079644
500
7052922
320
7051295
7042095
280

Slutpris EUR:
500
5 219 SEK, 587 USD
Utropspris EUR:
2 000-2 500