Resekoffert Moynat Paris

900452

MOYNART, Paris, koffert, 1800-talets slut, tygklädd med läderkanter, trälister, detaljer i massiv mässing, märkt med bricka, invändigt märkt Moynat Paris 5 Place du Theatre Francaise 5 avenue de L´opera, höjd ca 47, 70x42 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, renoverad och kompleterad, insats saknas, utbytt handtag

Vintage Fashion

Rum 16

Resekoffert Moynat Paris

Budhistorik (8 bud)
7039882
5 200
7037450
7037449
7033407
500
7030196
450

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.