Helkama transistorklocka

900239

TRANSISTORKLOCKA / VÄGGUR, Helkama, 35 x 24 cm, djup 9 cm, 1960-tal.

Helkama-Radio Ab marknadsförde och satte ihop transistorklockor i eget namn i Hangä på 1960-talet.

Ej funktionstestad.

Klockor/Ur, Väggklockor

Södra kajen 14, Helsingfors

Helkama transistorklocka

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
7076278
80
7074946
30

Slutpris EUR:
80
835 SEK, 94 USD
Utropspris EUR:
400-500