Lykta, 1800-talets andra hälft

899368

LYKTA, Louis XV-stil, 1800-talets andra hälft, för tre ljus, förgylld stomme i mässing, dekor av akantus, rocailler och voluter, välvda glas, löst hängande ljushållare, höjd 65 cm

Ställvisa skador, lagningar och kompletteringar

Belysning, Taklampor, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
7069549
7 000
7068046
6 800
7067086
2 400
7062643
7058572

Slutpris SEK:
7 000
671 EUR, 788 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.