Spegel, 1700-talets andra hälft

899277

SPEGEL, gustaviansk, träskuren dekor, framtagen äldre förgyllning, krönet med räfflad sköld och korslagda kvistar, ramen med band- och pärlstav, nedre sargen med bladstav, kvicksilverfolierat glas, 68 x 35,5 cm

Smärre dekorskador och lagningar, senare bakstycke

Speglar, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (10 bud)
7078298
7078287
3 800
7072198
3 600
7067269
7067015
550

Slutpris SEK:
420 EUR, 520 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.