Bertel Gardberg "Birgitta" bestickuppsättning

894849

BERTEL GARDBERG, BESTICKUPPSÄTTNING, 28 DELAR. Birgitta, signerad BG, silver 916, Hopeatehdas Oy och Fiskars knivblad, sent 1960-tal, 7 gafflar, 7 knivar, 7 skedar 19 cm och 7 skedar 17 cm, Längd 17-19,7 cm, totalvikt 1390 g.

Sedvanligt slitage och stötmärken.

Silver, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Bertel Gardberg

Budhistorik (13 bud)
Bud EUR
7076590
2 400
7076493
2 300
7076493
2 100
7076580
7076493
1 550

Slutpris EUR:
2 400
25 052 SEK, 2 818 USD
Utropspris EUR:
1 400-1 600