6 st gouacher, Kina

892593

GOUACHER, 6 st, på papper från rispapperträdet Tetrapanax papyrifer, Kina, 1800-tal, föreställande hovdamer samt scener med vapenhantering, 20x12,5 cm

Pappersskador och pappersförluster

Orientaliskt, Konst, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

6 st gouacher, Kina

Budhistorik (21 bud)
7075258
7077763
7075258
1 900
7077762
1 800
7075258
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.