Skåp, Swedish Modern

889102

SKÅP, Swedish Modern, 1940-tal, fanerat med alm och rot m fl träslag, dekor i intarsia föreställande stiliserade växter och blad, benställning med träskuren dekor, 2 invändiga hyllplan, nyckel medföljer, höjd 126, 107 x 42 cm

Smärre bruksslitage

Möbler, Skåp, byråer, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Skåp, Swedish Modern

Budhistorik (14 bud)
7078058
9 600
7078156
9 400
7078058
9 200
7078143
9 000
7078058
8 800

Slutpris SEK:
9 600
920 EUR, 1 080 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.